All filters
Simple yet sophisticated, this 0.17 carat diamond ring designed with a spherical pattern will add to the classiness of your outfit. This ring is crafted in 18K gold for women looking for everyday style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683779 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,442 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹947 |
| Total Price | ₹32,493 |