All filters
Elegance is the beauty hack that every woman knows and has. This exceptional and beautiful decorated ring proves the effort and time which is taken. Apt to look the best.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255202 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.49 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹16,493(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,794 |
| Making Charge | ₹5,107 |
| GST (3%) | ₹1,032 |
| Total Price | ₹35,426 |