All filters
Kindness is the free sparkle that reflects everywhere, and this beautiful circlet flower-crafted diamond studs with the elegance of painstaking effort and diamonds will give you the sparkle of love. Adorn these earrings studded with 0.25 carat diamonds in 18K gold with your denim or formal wear to look like a diva every day. So, now your style will always be graceful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255278 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,000 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,804 |
| Total Price | ₹61,916 |