All filters
Inspired by the timeless radiance and appeal of a bloomed sunflower, this gleaming diamond ring has been designed with 0.11 carat diamonds in 14K gold. Wear this piece of jewellery on your finger to express the shine that lies within you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000618625 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,583 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹691 |
| Total Price | ₹23,700 |