All filters
Inspired by blooming symmetry, this bangle features a radiant petal-like diamond motif that catches the eye without overwhelming the wrist. Effortlessly wearable, it’s perfect for daily elegance or intimate celebrations. Pair it with embroidered ethnic wear or tailored co-ord sets for polish with ease.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000742251 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 6.4 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.45 carat
|
| Gold Value | ₹35,424(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹41,850 |
| Making Charge | ₹15,664 |
| GST (3%) | ₹2,789 |
| Total Price | ₹95,727 |