All filters
Adorned with 0.34 carat diamonds and crafted in 14K yellow gold, these studs capture attention with their radiant, fan-like design. The diamond-studded arcs swirl around a central cluster, creating a dynamic yet graceful silhouette. Perfect for elevating your everyday look or adding charm to special occasions .
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000749854 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹34,536(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,560 |
| Making Charge | ₹9,392 |
| GST (3%) | ₹2,175 |
| Total Price | ₹74,663 |