All filters
Promise your wife the best in you and shower your love on her by adorning this fantastic single diamond men's band ring that made you determined, confident and man of your own words. The shimmering effect of this gold ring has the brilliance that would give you an aura of being chill and shine.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000561371 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.25 g
|
| Diamond Quality | HI-SI-I |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹71,231(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,868 |
| Making Charge | ₹15,720 |
| GST (3%) | ₹4,075 |
| Total Price | ₹1,39,894 |