All filters
No beauty sparkles without a good heart, and to magnify your beauty our karigars have designed this 0.28 carat solitaire ring. It will melt your heart with its simplicity. Feel special by adorning this on your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000270334 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.24 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹13,726(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹51,501 |
| Making Charge | ₹4,351 |
| GST (3%) | ₹2,088 |
| Total Price | ₹71,666 |