All filters
Every circle covered square is a very logical lesson of life. Choose this men diamond ring with inspiration for how to be strong and straightforward in life. Be the person you are with the high sheen of this ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000261147 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Stone Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹47,487(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Stone Value | ₹275 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,005 |
| Total Price | ₹68,815 |