All filters
Resembling numerous sleek towers, this modern diamond ring has the sheen you need to transform your simple days into something memorable. The aura of this diamond ring with a touch of rose gold will make you feel like a queen. This trendy piece of accessory will pair well with your evening gown and make you a head-turner.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642161 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,556 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,363 |
| Total Price | ₹46,774 |