All filters
Style is what you wear and how you incorporate each of them in your own way. This diamond pendant is such a stylish representation of your classy personality. Wear it with a western attire and be a fashion icon.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646953 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,119 |
| Total Price | ₹38,415 |