All filters
These 0.39 carat diamond drop earrings crafted in 14K gold with a queen bee motif narrates a tale of strength and achievement. The beehive pattern is a testament to our meticulous craftsmanship and beautifully represents unity and collaboration.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000754793 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.43 carat
|
| Gold Value | ₹26,593(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,120 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹2,105 |
| Total Price | ₹72,257 |