All filters
Seize the heart of your partner by wearing this stylish diamond ring. The diamond-studded heart is given a bending look with a small single diamond design joining it from the middle. The diamond embellished love at the core will revamp your overall semblance with a hint of grace.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000615546 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-VVS-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,889 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,370 |
| Total Price | ₹47,030 |