All filters
Give your sturdy look to the people around you by wearing this sturdy diamond men's ring and flaunt your style to become the icon of the universe. Several tiny diamonds are accumulated together to form a cluster of radiance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000448575 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.8 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹97,408(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,201 |
| Making Charge | ₹16,688 |
| GST (3%) | ₹4,509 |
| Total Price | ₹1,54,806 |