All filters
Dazzle everyone with these stunning diamond studs encrusted with 0.26 carat diamonds in 18K gold and shine bright like a star. A large diamond at the center and a few more surrounding it in the shape of a wind wheel will make you feel unique. Complete your everyday look with these stunning diamond studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000600553 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,571 |
| Total Price | ₹53,905 |