All filters
Showcase your love for diamonds with this stunning diamond pendant with two artistic heart motifs studded with diamonds. A myriad of diamonds is perfectly placed in the upper part of the diamond pendant to enhance the glow that's already there. You will look bright, beautiful and always in style by flaunting this diamond pendant with an evening gown.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000629250 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,258 |
| Total Price | ₹43,179 |