All filters
Romance lies in simplicity just like this Stunning Sensuous Diamond Ring. A sleek-looking diamond embedded line on either side of the ring with a single round-shaped diamond in the middle creates a classy look to the entire piece. A piece that can go with any of your outfits.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000617626 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.09 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹18,046(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,169 |
| Making Charge | ₹4,567 |
| GST (3%) | ₹1,734 |
| Total Price | ₹59,516 |