All filters
Just like flowers add more beauty to nature, these 0.23 carat diamond studs inspired by the appeal of Ixora flowers will refresh your look. Crafted in 18K rose gold, these sparkling studs will make you fall in love with yourself everyday.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000593968 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,646 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,073 |
| Total Price | ₹36,823 |