All filters
A fusion of structure and sparkle, this diamond pendant features a unique geometric frame. A vertical bar of shimmering diamonds is flanked by two diamond-studded squares, all set in a radiant gold. Clean lines and modern artistry make this piece a refined choice for everyday wear or minimalist elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000724106 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹3,321(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹501 |
| Total Price | ₹17,187 |