All filters
Since happy girls are the prettiest, flaunt this mesmerizing diamond ring by Senco and let its striking beauty leave everyone in awe. Beautifully crafted in 18K white gold, the spherical 0.21 carat diamond will make your simple occasions even more memorable and spread love wherever you go. Men can even consider gifting this splendid diamond ring to their lady love.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000446238 |
| Metal/Purity | 18K White Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹45,084 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹2,355 |
| Total Price | ₹80,846 |