All filters
Feel the power of Goddess Durga fighting against all the evils by flaunting this beautiful diamond pendant on your neckline. The intricate design highlights partial facial features of Ma Durga and a trident motif at the top. The few sparkling diamonds partially studded along the spherical diamond pendant will make you feel more special this festive season.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000659845 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,125 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,422 |
| Total Price | ₹48,794 |