All filters
The simplicity of the appearance of this diamond gold men's ring is allusive. The texture of this ring is sober and fine. Wear it as a casual use all day long with any attire to look high-spirited.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000599416 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹42,739(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,318 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹2,414 |
| Total Price | ₹82,880 |