All filters
Flowers are always kind, and kindness is always fashionable. The freshness of this diamond pendant with daisy motifs is enhanced with diamonds and stones that magnify its beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000284433 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.19 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Stone Weight | 1.41 carat
|
| Gold Value | ₹35,311(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Stone Value | ₹605 |
| Making Charge | ₹7,672 |
| GST (3%) | ₹1,717 |
| Total Price | ₹58,918 |