All filters
Confidence is the ability to feel handsome even without someone telling you. Groom yourself with the intricate design of this men diamond ring studded with diamonds and graceful finishing.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000298141 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹99,289(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹16,987 |
| GST (3%) | ₹3,815 |
| Total Price | ₹1,30,981 |