All filters
This diamond chain pendant is a masterpiece that can make anyone a jaw-dropper. A woman is a queen in her own kingdom. Let this marvellous diamond chain pendant embody the honor of your vision. Dainty yet chic, it's a great choice to compliment your work attire!
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000181996 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.23 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.54 carat
|
| Gold Value | ₹57,891(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹44,710 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹10,405 |
| GST (3%) | ₹3,436 |
| Total Price | ₹1,17,942 |