All filters
Just like the radiance of a stellar star comes from within, the beauty of a married woman comes from her inner charm and strong character. This radiant 0.24 carat diamond mangalsutra has two star motifs encrusted with diamonds. The 18K gold pendant has a sleek design with a high polish, making it a chic jewellery for your neckline. Please Note:- This product comes without the chain.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000619850 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,160 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,414 |
| Total Price | ₹48,531 |