All filters
Radiating elegance, this floral-inspired diamond pendant combines classic charm with a touch of sparkle. The design makes it perfect for adding a graceful accent to your everyday outfits or special celebrations.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000749855 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,600 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹858 |
| Total Price | ₹29,448 |