All filters
An insane craft brings an insane thought. This rose gold crafted diamond pendant has an endless deco that gives you integrity and a statement. Adorn this pendant with any outfit at anywhere to look gorgeous.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571962 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,309 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹866 |
| Total Price | ₹29,731 |