All filters
Give your neckline a celestial glow with this 0.08 carat diamond pendant crafted with a swirl pattern in 18K gold and sparkling star motifs encrusted with diamonds. This mesmerizing pendant is a true work of art, representing both beauty and wonders of the universe.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000678141 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹980 |
| Total Price | ₹33,646 |