All filters
Let the radiance of these 0.11 carat diamond studs inspired by the shine of stars add to your beauty and confidence. Crafted in 18K gold, these studs will help you gleam like the stars in a dark night sky.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000593669 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,212 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹866 |
| Total Price | ₹29,732 |