All filters
Let's bling like the shining stars in the sky with this sparkling diamond pendant and let your child shine brighter. This incredible starry diamond pendant is here to bling your personality. Adorn this diamond pendant for all kinds of occasions as well as on regular days.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171217 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.21 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹13,394(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹4,260 |
| GST (3%) | ₹775 |
| Total Price | ₹26,597 |