All filters
Designed with blue ceramic work and adorned with a stunning star pattern encrusted with diamonds, this 0.09 carat diamond ring highlights the beautiful essence of the night sky. The captivating design showcases the striking and unconventional fusion of ceramic and 14K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000677521 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,554 |
| Ceramic | ₹2,400 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,421 |
| Total Price | ₹48,774 |