All filters
Embrace clean lines with these diamond stud earrings shaped in a heart silhouette and finished with a subtle star-set diamond centre. Lightweight and contemporary, they bring a quiet sparkle that feels personal and easy to gift.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000867433 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹7,749(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,800 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹642 |
| Total Price | ₹22,026 |