All filters
Exuding contemporary charm, this 0.26 carat diamond pendant features a vivid blue enamel, star-inspired motif set in 14K yellow gold. Encircled by a delicate ring of sparkling diamonds, it fuses rich detail with graceful design€”an elegant accent that effortlessly elevates both casual and dressy ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000724753 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,750 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹2,130 |
| Total Price | ₹73,111 |