All filters
This diamond men's band ring has crafted in a very prominent manner where our men would personify their attitude along with this. The shape and shine of white gold have an enlarging grace that makes our men wear it. Perfect for any outfit any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000442907 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.39 carat
|
| Gold Value | ₹75,980(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,763 |
| Making Charge | ₹16,688 |
| GST (3%) | ₹3,733 |
| Total Price | ₹1,28,164 |