All filters
Modern and minimal, this diamond pendant features twin open squares in polished gold, accented at the centre with a brilliant cluster of diamonds. Perfect for adding a sleek, contemporary sparkle to both casual and dressy looks.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000749849 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.03 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹26,162(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹7,333 |
| GST (3%) | ₹1,484 |
| Total Price | ₹50,939 |