All filters
This diamond pendant has been designed for reinforcing a smiling face ... the melodious presence. The ring of cluster diamonds and the solitary eye-ball motif will make anyone give a second look ... at office and parties.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255032 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,727 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,291 |
| Total Price | ₹44,324 |