All filters
Flaunt the beauty of a butterfly by choosing this exquisite diamond pendant. The artistic butterfly motif has a sparkling diamond and two heart-shaped wings. The artistry of our karigars is best reflected through the unique design of this diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000270656 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.85 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹9,409(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,510 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹767 |
| Total Price | ₹26,311 |