All filters
Complete your look with this dazzling diamond mangalsutra inspired by the Olympic emblem and flaunt your marital status sportingly. The array of overlapping circular patterns in this 18K gold pendant is studded with prominent 0.09 sparkling diamonds in the centre. The difference in dimensions makes this masterpiece by Senco look more stunning.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000673502 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,168 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹961 |
| Total Price | ₹32,984 |