All filters
Since the beauty of diamonds can be never ignored, imagine the magic this splendid diamond ring can create with numerous diamonds included in its design. The diamonds form a spherical pattern and highlight the importance of connections. The framework in rose gold makes it suitable for almost every skin tone.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642283 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹59,019 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹2,626 |
| Total Price | ₹90,152 |