All filters
Give your fingers the royal glow it deserves with this splendid diamond ring encrusted with numerous diamonds. This beautifully crafted piece of jewellery is perfect in every way as it brings a skillful combination of diamonds and gold. Pair it with any attire of your choice and enhance its appeal even further.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642894 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.41 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,578 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹2,096 |
| Total Price | ₹71,934 |