All filters
Now, it's your turn to wake up everyone and slay like your way. This glowing peacock ring with sparkle diamonds gonna make you the spot of attraction and gossip. Go and enjoy like you are a beautiful and happy peacock. This beautiful glorious ring is the best which will give you the charming touch at your official event, at parties, and at your family functions. It can be worn with a gown and dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000541085 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,828 |
| Total Price | ₹62,730 |