All filters
Obtain a spiritual state of mind by flaunting these floral-inspired 0.3 carat diamond studs and surrender to the divine. You can feel the spiritual significance of flowers every time you wear these diamond studs in 14K gold with numerous floral motifs. Gather a lot of compliments by flaunting these studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000659939 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,695 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,514 |
| Total Price | ₹51,980 |