All filters
Queen Bee- an acknowledgment that magnifies the kingdom of a woman of her own. This rose gold diamond ring will surely allure the style statement of our ladies and make her an idol. Best goes with any western dress to flaunt the love for her own.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000357856 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,658 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹1,351 |
| Total Price | ₹46,375 |