All filters
The flexibility and simplicity of swirls have inspired us to craft this 0.12 carat diamond chain pendant with a ribbon pattern in 14K gold. The chic design reminds us that a woman is always flexible and strong like a ribbon.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000696426 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹1,774 |
| Total Price | ₹60,895 |