All filters
Circles are practically perfect in every way and are an integral part of this 0.5 carat diamond noa bangle designed with two shiny spherical patterns. This fashionable masterpiece is designed in 18K gold for the new-age bride who loves keeping her style simple yet stunning.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000682275 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 9.68 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹1,07,148(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,124 |
| Making Charge | ₹18,237 |
| GST (3%) | ₹5,056 |
| Total Price | ₹1,73,565 |