All filters
Radiate a surreal glam in your ambience with this 0.7 carat diamond bangle crafted in 18K gold to complement your appeal. Adorn it as a daily wear and get ready to set a trend.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000753326 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.92 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.7 carat
|
| Gold Value | ₹87,667(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹56,918 |
| Making Charge | ₹15,139 |
| GST (3%) | ₹4,792 |
| Total Price | ₹1,64,516 |