All filters
A woman's grace only comes out by her inner beauty. This diamond pendant has a minimal craft which not holding its beauty, in-fact it glorifies the charm throughout anything. Adorn this pendant with your daily wear to look pretty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000532449 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,449 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,439 |
| Total Price | ₹49,395 |