All filters
The perfect addition to your elegant style, this stunning diamond ring is beautifully designed with 0.26 carat diamond encrusted in 14K gold. Illuminate your beauty with the three spherical patterns encrusted with cute sparkling beauties.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000679103 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹25,643(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,559 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,784 |
| Total Price | ₹61,223 |