All filters
You cant concentrate on flat boring jewelry when this most ever-glamorous enriched diamond pendant giving you another feeling to love your own self. This pendant is the beautiful jewelry guide that will give you the shining touch at your work place, at parties, and at your family functions. It can be worn with the gown, formal wear, and saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000541492 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹31,342(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹2,016 |
| Total Price | ₹69,189 |